3. 7. 2020

CEZ Chorzów wspiera walkę z koronawirusem

Elektrociepłownia CEZ Chorzów przekazała środki finansowe na zakup respiratora dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Urządzenie trafi na oddział wewnętrzny, by pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Zarząd CEZ Chorzów podjął decyzję o przekazaniu środków finansowych na wsparcie działań w walce z koronawirusem. Pieniądze trafiły do Fundacji Gramy do końca, która za zebrane środki zakupi respirator, który posłuży pacjentom dotkniętym COVID-19, wymagającym intensywnej opieki medycznej w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 11 w Chorzowie.

To nie jedyne działanie CEZ Chorzów prowadzone w tym zakresie. Od początku pandemii koronawirusa spółka przekazała do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Zespołu Szpitali Miejskich i Caritasu Archidiecezji Katowickiej - Ośrodka Święty Florian zapasy środków ochrony osobistej: specjalistyczne kombinezony, maseczki, przyłbice i rękawice nitrylowe, czyli rzeczy najbardziej potrzebne przedstawicielom służby zdrowia stojącym na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Do placówek trafiły także płyny do dezynfekcji i płyny do podłóg o działaniu antybakteryjnym
i przeciwgrzybicznym.

 „Przekazane przez nas środki finansowe, a także rzeczowe wsparcie, są odpowiedzią na realne i najpilniejsze potrzeby chorzowskich szpitali w walce z COVID-19. Przez nasze działania chcemy podziękować za to, co każdego dnia robi dla nas personel medyczny. Pandemia jest egzaminem na społeczną odpowiedzialność, do którego elektrociepłownia CEZ Chorzów przystąpiła bez wahania. Wiemy, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego angażujemy się i pomagamy jak tylko jest to możliwe.” – deklaruje René Fijak, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny CEZ Chorzów.

Wsparcie chorzowskiej społeczności to jeden z fundamentów działalności CEZ Chorzów. Od lat spółka wspiera lokalne inicjatywy, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Można je zauważyć w ramach licznych projektów zrealizowanych m.in. w szkołach, klubach sportowych i placówkach opiekuńczych.