18. 11. 2019

Sokół wędrowny w CEZ Skawina

Specjalna platforma lęgowa wraz z kamerą została zamontowana 16 października na kominie elektrowni CEZ Skawina. To inicjatywa Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego, którą wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt SOKÓŁ postanowiliśmy wesprzeć.

„Ten projekt doskonale wpisuje się w naszą politykę związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ochrona środowiska jest dla nas niezwykle ważna. Od lat wspieramy projekty związane z dbaniem o lokalne otoczenie, dlatego z otwartością przyjęliśmy propozycje współpracy przy projekcie zainicjowanym przez Małopolskie Towarzystwa Ornitologicznego " - wyjaśnia Piotr Koczwara, Członek Zarządu CEZ Skawina, entuzjasta projektu.

Elektrownia udostępniła komin nr 3 na terenie zakładu i wsparła transmisję online z gniazda. Całość prac trwała blisko 5 miesięcy. Platforma jest gotowa do zasiedlenia przez ptaki, a z gniazda nadawana jest przez 24 godziny na dobę transmisja online.

Mamy nadzieję, że ten jedyny na południu Polski obiekt doczeka się wkrótce nowych mieszkańców. Zapraszamy do podglądania gniazda w internecie.