Grupowy system zgłoszeń wewnętrznych niewłaściwego postępowania („ZW”)
W przypadku takich zgłoszeń należy skorzystać z opcji Systemu zgłoszeń naruszeń prawa przez sygnalistów.
Do czego służy system zgłoszeń wewnętrznych?
Grupowy system zgłoszeń wewnętrznych niewłaściwego postępowania, przeznaczony jest dla:
- pracowników Spółek Grupy CEZ w Polsce;
- osób świadczących pracę na innej podstawie niż stosunek pracy, w tym na podstawie umowy cywilnoprawnej;
Pod warunkiem, że:
- dokonują zgłoszenia w dobrej wierze; w momencie gdy po raz pierwszy powzięły informację o Niewłaściwym Postępowaniu, naruszającym Kodeks Etyczny Grupy CEZ lub inne wewnętrzne lub zewnetrzne regulacje i standardy zawodowe
- rzeczywiście Niewłaściwe Postępowanie miało miejsce (zostanie to wykazane przez dochodzenie wewnętrzne)
- Zgłaszający nie zataił że przyczynił się do Niewłaściwego Postępowania
- Zgłoszenie nie nastąpiło w celu osiągnięcia korzyści przez Zgłaszającego
Zgłoszenie można przesłać za pośrednictwem Formularza zgłoszenia niewłaściwego postępowania dotyczącego etyki.
W zgłoszeniu możesz podać swoje dane identyfikacyjne lub możesz je przesłać całkowicie anonimowo. Uważamy jednak, że dochodzenie w sprawie otrzymanego zgłoszenia będzie skuteczniejsze, jeśli znana będzie tożsamość zgłaszającego. Będziemy dzięki temu mieli możliwość, w razie potrzeby, uzyskania w toku dochodzenia dodatkowych informacji, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla jego zakończenia. Powiadomienia, a także informacje o zgłaszających i konkretnych osobach będą traktowane jako poufne i zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prywatności.
Formularz zgłoszenia etycznego został skonfigurowany tak, aby zagwarantować anonimowość Zgłaszającego. Zgłoszenia są obiektywnie i niezależnie badane przez Rolę compliance odpowiedniej spółki Grupy ČEZ w Polsce zgodnie z ustalonymi wewnętrznymi procedurami i zasadami, w szczególności Procedury wewnętrznego dochodzenia w przypadku incydentów związanych z naruszeniem zasad.
Twoja tożsamość i cała komunikacja są poufne. Właściwa osoba, której powierzono badanie zgłoszenia, zobowiązana jest do zachowania w tajemnicy wszelkich faktów, o których dowiedziała się w związku ze złożonym zgłoszeniem i jego zbadaniem. Wyjątkiem może być współpraca z organami ścigania, wobec których mamy tzw. obowiązek zawiadomienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Osoba, która składa zgłoszenie, a nie spełnia określonych na poprzedniej stronie wymogów nie może domagać się przewidzianej procedurą ochrony.