Władze

 

Jaromír Pečonka

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

photoJaromír Pečonka pracuje w CEZ Group od 2005 roku. Początkowo pełnił funkcje dyrektora finansowego w spółce Elektrorazpredelenie Sofia Oblast i dyrektora finansowego spółki Distribuce Bulharsko. Jako członek zespołu CEZ Bulgaria brał udział w projektach unbundligu i fuzji 3 bułgarskich spółek dystrybucyjnych.

Przed rozpoczęciem pracy w CEZ Group jako kierownik działu finansowego Vítkovice Steel, a.s. i Vítkovice, a.s. brał udział w restrukturyzacji tych spółek.

Jaromír Pečonka ukończył kierunek Finanse na Wydziale Ekonomii Wyższej Szkoły Górniczej - Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie. Jest również absolwentem Executive MBA, Thunderbird, The Garvin School of International Management, CMC, gdzie specjalizował się w międzynarodowym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

 

Marek Duda

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlowych

Marek DudaMarek Duda jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w zakresie Energoelektronika, studiów MBA Szkoły Głównej Handlowej oraz kierunku Inżynieria Elektryczna na Politechnice Śląskiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach managerskich w branży telekomunikacyjnej i informatycznej w wiodących firmach działających na polskim rynku. Od ponad 8 lat związany jest z branżą energetyczną, specjalizując się zwłaszcza w obszarze odnawialnych źródeł energii.

 

Milan Severin

Członek Zarządu

Milan SeverinMilan Severin posiada ponad 15 lat doświadczenia w branży przemysłowej i obszarze konsultacji międzynarodowych. Przed powołaniem 1 sierpnia 2015 roku na stanowisko Dyrektora Finansowego w CEZ Polska sprawował funkcję Regionalnego Dyrektora Finansowego w firmie Grafton Europe, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie i nadzorowanie procesów finansowych oraz zespołów operacyjnych działających w Europie, a także wspieranie bieżących przekształceń biznesowych.

Karierę zawodową rozpoczynał jako audytor w PricewaterhouseCoopers w Republice Czeskiej, którą kontynuował w siedzibie firmy w Wielkiej Brytanii. Do jego obowiązków należało m.in.: koordynowanie procesów sprzedażowych, tworzenie strategii rozwojowych oraz zarządzanie relacjami z klientami biznesowymi.

Milan Severin ukończył magisterskie studia ekonomiczne na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz studia biznesowe na Uniwersytecie Limburg w Belgii.