Centrum prasowe

30
Maj 2008

Na zmiany w polskiej energetyce GRUPA CEZ reaguje zmianą w zespole

Od 1 lipca 2008 pozycję country managera w Polsce obejmie Petr Ivánek, Vladimír Černý zostanie dyrektorem ds. strategii Grupy ČEZ w Polsce.

26
Maj 2008

Do składu Zarządu CEZ wejdzie Martin Novák

Rada Nadzorcza na nadzwyczajnym posiedzeniu 21 maja br. powołała do Zarządu CEZ szóstego członka - dyrektora Pionu Finanse Martina Nováka. Rozszerzenie ilości członków zarządu z 5 na 6 uchwaliło również Walne Zgromadzenie spółki.

19
Marzec 2008

Grupa kapitałowa ČEZ skupi swoje działania na projektach jądrowych za granicą

W związku z nowymi projektami regulacji rynku energetycznego w UE, przedstawionymi przez Komisję Europejską w styczniu bieżącego roku, Grupa Kapitałowa CEZ podjęła kompleksowe działania strategiczne w celu obniżenia produkcji emisji dwutlenku węgla. Oprócz rozwoju źródeł odnawialnych, projektów budowy elektrowni gazowych i projektów JI/CDM, jednym z ważnych filarów w ramach Grupy Kapitałowej CEZ staje się także rozwój energetyki jądrowej.

23
Styczeń 2008

Grupa ČEZ zaciągnął kredyt na własne potrzeby finansowe w tym na sfinansowanie rozliczonej dzisiaj transakcji zakupu akcji MOL

W dniu 15 stycznia br. spółka ČEZ zawarła umowę kredytową na kwotę 600 mln EUR (ok. 15,8 mld CZK) na własne potrzeby finansowe, w tym na zakup 7% udziału w spółce MOL. Zakup akcji MOL nastąpił w ramach zawartego aliansu strategicznego pomiędzy obiema spółkami. Wczoraj, 22 stycznia, doszło do zaciągnięcia kredytu, a dzisiaj do rozliczenia transakcji pomiędzy ČEZ i MOL.

21
Styczeń 2008

CEZ złożył ofertę na rumuńską Borzesti

W dniu dzisiejszym spółka energetyczna CEZ złożyła ofertę w przetargu na partnera strategicznego w ramach planowanej budowy nowej elektrowni w miejscowości Borzesti. Przetarg ogłosiła państwowa spółka Termoelectrica, która w Rumunii eksploatuje elektrociepłownie.

15
Styczeń 2008

CEZ złożył ofertę przetargową na partnera strategicznego przy modernizacji i rozbudowie rumuńskiej elektrowni w Galati

W dniu dzisiejszym spółka energetyczna CEZ złożyła ofertę na modernizację istniejącej oraz budowę nowej elektrowni w Galati w Rumunii. Przetarg na partnera strategicznego dla spółki S.C. Electrocentrale Galati SA ogłosiła państwowa spółka energetyczna Termoelectrica, która w Rumunii zarządza elektrociepłowniami.

10
Styczeń 2008

Grupa ČEZ oraz U.S. Steel Koszyce podpisały memorandum o porozumieniu

Praga, 10 stycznia 2008r. – Spółka energetyczna ČEZ oraz U. S. Steel Koszyce (USSK) podpisały memorandum o porozumieniu, które stwarza ramy dla możliwej budowy elektrowni w kompleksie produkcyjnym USSK we wschodniosłowackich Koszycach.

  1  ... 13  14  15 Następny