Elektrociepłownia CEZ Chorzów – otwiera drzwi dla uczestników szczytu klimatycznegoCOP24

COP 24 to nie tylko konferencje, debaty, spotkania, ale też ekowycieczki. W ramach tegorocznego szczytu klimatycznego COP24 uczestnicy mają możliwość zwiedzania naszej elektrociepłowni.

Tegoroczny szczyt klimatyczny odbywa się w Katowicach i specjalnie dla gości COP 24 miasto Katowice we współpracy z miastami sąsiadującymi, przygotowało ofertę wycieczek tematycznych. W ramach ekowycieczek goście mogą poznać region i zobaczyć jak realizowana jest w nim polityka ekoodpowiedzialności.


CEZ Chorzów został wybrany przez władze miasta Chorzowa, i jest jedyną elektrociepłownią, która otwiera swoje drzwi międzynarodowym gościom w ramach ekowycieczek. Poza naszym zakładem uczestnicy szczytu mogą zwiedzić innowacyjne biurowce pasywne, najnowocześniejsze zakłady przetwórstwa odpadów i leśny rezerwat w środku metropolii.


COP24 to globalne konferencje, podczas których negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczy ok. 20 tysięcy osób ze 190 krajów. Wśród gości są politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także środowisk naukowych i biznesu.

Opublikowany
7
Grudzień 2018