Świat energii w gdyńskich szkołach

Po wizycie w Biskupcu, duet Ekoprofesorka i Spalinojadka zagościł w Gdyni, zapraszając niemal tysiąc najmłodszych uczniów szkół podstawowych do świata energii by na własne oczy przekonały się skąd bierze się prąd, a także dlaczego warto oszczędzać energię.

Wszystko to dzięki inicjatywie CEZ ESCO Polska, która we współpracy z miastem Gdynia zorganizowała w ramach Dni Energii wyjątkowy pokaz połączony z warsztatami naukowymi. Do udziału w wydarzeniu CEZ ESCO Polska zaprosiła uczniów pięciu gdyńskich szkół, w których przeprowadza głęboką termomodernizację: Szkoły Podstawowej nr 34, Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. W ramach akcji dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje energia i jakie mogą być skutki nieoszczędnego korzystania z prądu. Na specjalnych stoiskach warsztatowych miały zaś okazję zbudować ekobaterię z ziemniaka oraz zaprojektować własną farmę wiatrową. Wszystko to w luźnej atmosferze i z dużą dawką humoru.

Dzięki inwestycji realizowanej w gdyńskich placówkach przez CEZ ESCO Polska zużycie energii w szkołach znacząco spadnie przynosząc realne oszczędności w budżecie miasta. Dodatkowo firma zadbała o to by pokazać najmłodszym mieszkańcom Gdyni, że oni również mogą przyczynić się do tego, że w ich domach czy szkole, mniej energii zostanie zużyte, mając nadzieję, że propagowanie pozytywnych wzorców od najmłodszych lat przyniesie efekty w przyszłości.


Opublikowany
25
Październik 2018