CEZ Polska wyróżniona nagrodą Emerging Market Champions

Podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie Fundacja Kronenberga, działająca przy banku Citi Handlowy, wręczyła nagrody Emerging Market Champions. W gronie tegorocznych laureatów znalazła się spółka CEZ Polska, która została doceniona za konsekwentne inwestowanie w Polsce w energetykę przyjazną środowisku.

CEZ Polska nagrodzona została w kategorii „Zagraniczne inwestycje w Polsce". Organizatorzy w uzasadnieniu podkreślili konsekwentne prowadzenie inwestycji w polskim sektorze energetycznym przy zachowaniu dbałości o środowisko i otoczenie zewnętrzne. - W Polsce firma jest obecna od 13 lat, inwestując blisko 600 mln zł w systematyczną poprawę wydajności działań przy jednoczesnej dbałości o spełnianie restrykcyjnych norm ekologicznych. Konsekwentnie wspiera przy tym rozwój strategicznej gałęzi polskiej gospodarki, jaką jest energetyka - mówił wręczając nagrodę Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy.

Nagrodę w trakcie uroczystej gali, nagrodę odebrała Bohdana Horackova, prezes CEZ Polska. - Polska jest nam przyjazna, dała nam szansę, byśmy tutaj rozwijali swój biznes. Jesteśmy od 13 lat i przez ten czas w naszej branży widziałam mnóstwo zmian - mówiła, odbierając wyróżnienie z rąk przedstawicieli kapituły. - W zmieniającym się świecie, który jest pod wpływem decyzji politycznych, firmy muszą mieć odwagę podejmować decyzje, które są oceniane i czasem krytykowane. Dla mnie to zaszczyt, że dzisiaj ta ocena jest pozytywna.

Tegoroczne nagrody Emerging Market Champions Citi Handlowy zostały przyznane po raz piąty. Celem konkursu jest promocja przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem działalność za granicą. Zgłoszeń do konkursu dokonuje Rada Ekspertów, a zwycięzców wybiera kapituła, której przewodniczy Andrzej Olechowski, były minister finansów.

Opublikowany
3
Październik 2018