CEZ ESCO Polska realizuje kolejną inwestycję

Pięć gdyńskich szkół jeszcze w tym roku zostanie poddanych głębokiej termomodernizacji. Dzięki inwestycji realizowanej przez konsorcjum, którego liderem jest CEZ ESCO Polska, efektywność energetyczna wszystkich budynków zostanie znacznie poprawiona, miasto oszczędzi na kosztach ich utrzymania, a dzieci będą się uczyć w komfortowych warunkach.

Inwestycja, której zakończenie planowane jest na listopad br., obejmuje modernizację Szkoły Podstawowej nr 34, Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

Gdynia
- Cieszy nas, że włodarze miast coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że najbardziej ekologiczna energia to ta zaoszczędzona i w ślad za tym coraz aktywniej podejmują działania zmierzające do efektywnego gospodarowania energią w swoich zasobach. Gdynia to kolejne miasto, w którym realizujemy kompleksową termomodernizację obiektów, daleko wykraczającą poza ocieplenie ścian. Dzięki temu po zakończeniu naszych prac, zmodernizowane budynki będą zużywać o 55% mniej energii cieplnej i o 60% mniej energii elektrycznej, co przełoży się na czystsze powietrze i znaczne oszczędności w kasie miasta - podkreśla Jaromír Pečonka, prezes zarządu CEZ ESCO Polska, lidera konsorcjum realizującego inwestycję.

W skład realizowanych prac wchodzi nie tylko docieplenie ścian budynków, ale również kompleksowa wymiana okien i drzwi, modernizacja węzła cieplnego, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji. Na dachach wszystkich pięciu budynków zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, dzięki czemu obiekty będą produkowały prąd na własne potrzeby.

Dodatkowo CEZ ESCO Polska zainstaluje nowoczesny system zarządzania BMS, który umożliwi efektywne sterowanie m.in. instalacjami elektrycznymi, wentylacyjnymi i grzewczymi, dostosowując ich pracę do panujących warunków zewnętrznych. Dzięki temu koszty eksploatacji zostaną zminimalizowane, a komfort użytkowania obiektów przez ponad 3000 uczniów i pracowników szkół i przedszkola podniesiony.

Inwestycja, której łączna wartość wynosi ponad 26 mln zł, jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Więcej informacji dostępnych pod linkiem:
http://www.cezesco.pl/aktualnosci/cez-esco-polska-realizuje-kolejna-inwestycje-a-gdynia-zyskuje/

Opublikowany
10
Sierpień 2018