CEZ Chorzów zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych.

W przedostatnią sobotę miesiąca, 23 września, chorzowska elektrociepłownia po raz kolejny otworzy swoje drzwi dla odwiedzających. CEZ Chorzów, wchodząca w skład Grupy CEZ, zaprasza mieszkańców Chorzowa, Katowic i okolic na sąsiedzką wizytę, w trakcie której będzie można dowiedzieć się, jak powstaje energia elektryczna i ciepło.

 To już kolejna edycja Dnia Drzwi Otwartych – wydarzenia, które na stałe wpisało się w jesienny kalendarz śląskich atrakcji dedykowanych całym rodzinom. To też jedyna okazja w roku, żeby zobaczyć, jak od środka wygląda chorzowska elektrociepłownia oraz prześledzić drogę, jaką przebywają ciepło i prąd zanim trafią do naszych domów.

„Każdego roku Dzień Drzwi Otwartych gromadzi rzesze gości na terenie naszej elektrociepłowni. Jak zwykle staramy się, by program wydarzenia był atrakcyjny dla wszystkich, niezależnie od wieku. Tym razem  – oprócz zwiedzania zakładu - będzie można wziąć udział w pokazach naukowych, czy na własne oczy sprawdzić, jak działa wirtualna rzeczywistość“ – zachęca René Fijak, Prezes Zarządu CEZ Chorzów.

W programie organizatorzy przewidują także konkursy i zabawy dla najmłodszych, malowanie buziek, możliwość zwiedzenia wozu strażackiego, czy wielkoformatową grę planszową. Warto też skorzystać z możliwości wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie tylko dla mieszkańców Śląska, ale i dla nas – pracowników CEZ Chorzów – Dzień Drzwi Otwartych to znaczące wydarzenie w ciągu całego roku, do którego przygotowujemy się wiele miesięcy. Cieszy nas, że nasze zaangażowanie w jego organizację przynosi efekty - w ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ok. 300 uczestników. Liczymy, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa.“   – zaznacza René Fijak.

Dzień Drzwi Otwartych w CEZ Chorzów odbędzie się 23 września w godzinach 9.00 – 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowanych zwiedzaniem elektrociepłowni, zapraszamy do zapisów prowadzonych do dnia 21 września pod numerem telefonu: 32 770 42 90.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Informacje o wydarzeniu także na www.cezpolska.pl.

Opublikowany
6
Wrzesień 2017