CEZ Skawina zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych

W sobotę, 9 września, skawińska elektrownia po raz kolejny otworzy swoje drzwi dla odwiedzających. CEZ Skawina, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia działalności, zaprasza mieszkańców Skawiny, Krakowa i okolic na sąsiedzką wizytę, w trakcie której będzie można dowiedzieć się, jak powstaje energia elektryczna i ciepło.

To już kolejna, wyjątkowa - bo związana z 60-leciem istnienia elektrowni - edycja Dnia Drzwi Otwartych - wydarzenia, które na stałe wpisało się w jesienny kalendarz małopolskich atrakcji dedykowanych całym rodzinom. To jedyna okazja w roku, żeby zobaczyć, jak od środka wygląda wchodząca w skład Grupy CEZ elektrownia oraz prześledzić drogę, jaką przebywają ciepło i prąd zanim trafią do naszych domów.
„Dzień Drzwi Otwartych co roku przyciąga wielu gości na teren naszej elektrowni. Jak zwykle przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji - oprócz zwiedzania zakładu będzie można wziąć udział w pokazach naukowych czy na własne oczy sprawdzić, jak działa wirtualna rzeczywistość" - zachęca Martin Hančar, prezes zarządu CEZ Skawina i dodaje: „Nasi goście będą mieli też okazję zapoznać się z niezwykłą wystawą ilustrującą sześć dekad istnienia elektrowni i poznać historie jej długoletnich pracowników".

W programie organizatorzy przewidują także konkursy i zabawy dla najmłodszych, malowanie buziek, możliwość zwiedzenia wozu strażackiego, czy wielkoformatową grę planszową. Warto też skorzystać z możliwości wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
„Dla nas - pracowników - to niezwykle ważne wydarzenie w ciągu całego roku. Mamy już w swoim gronie niemal etatowych przewodników, którzy z nieskrywaną radością oprowadzają gości po elektrowni, dzieląc się przy okazji historiami i anegdotami z życia firmy. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ok. 300 uczestników. Liczymy, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa." - zaznacza Martin Hančar.
Dzień Drzwi Otwartych w CEZ Skawina odbędzie się 9 września w godzinach 9.00 - 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowanych zwiedzaniem elektrowni, zapraszamy do zapisów w dniach 22.08 - 06.09 pod numerem telefonu: 12 277 81 60.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Informacje o wydarzeniu także na www.cezpolska.pl

60 lat SKAWINA

Opublikowany
23
Sierpień 2017